Connect with us

Redakcja

brd24.pl to pierwszy w polskim internecie portal informacyjny dotyczący szeroko rozumianego bezpieczeństwa ruchu drogowego tworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy, którzy pracowali w największych polskich mediach.

Zależy nam na tym, żeby na brd24 kreować mądrą dyskusję na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego, dzięki rzetelnym informacjom, poszerzonym analizom oraz upowszechnianiu wyników badań naukowych.

nagroda_szpara

 

 

Portal został nagrodzony prestiżową branżową nagrodą
„Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”
w kategorii „Media Roku 2016” przyznawaną przez
stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego.


Kontakt

redakcja@brd24.pl

 

Zespół redakcyjny

Łukasz ZboralskiŁukasz Zboralski
Redaktor naczelny

e-mail: l.zboralski@brd24.pl
tel.: +48 530 160 516

Dziennikarz specjalizujący się w bezpieczeństwie ruchu drogowego i infrastrukturze. Pracował jako redaktor działu krajowego w dzienniku „Rzeczpospolita”. Wcześniej był redaktorem w dzienniku „Metro” i zastępcą szefa działu społecznego dziennika „Nowy Dzień”. Karierę zaczynał jako dziennikarz, a później redaktor naczelny tygodników „Czas Chełmna” i „Czas Świecia”. Doświadczenie dziennikarskie zdobywał w bydgoskim oddziale „Gazety Wyborczej”. Współtwórca polskich portali branżowych. Publikuje m.in. w tygodniku „Do Rzeczy”.

 

Wiesław Migdałek
dziennikarz

e-mail: w.migdalek@brd24.pl

W latach 2007-1011 jako pracownik Urzędu Marszałkowskiego zajmował się m.in. sprawami BRD w ramach Lubuskiej Rady BRD. Zainicjował wymianę informacji nt. działań BRD Lubuskie-Brandenburgia na różnych szczeblach służb operacyjnych, zmienił sposób działania Lubuskiej Rady BRD, organizując tematyczne zespoły robocze i nadzorując pilotażowy informatyczny system wielowymiarowych analiz danych BRD na podstawie danych z SEWiK dot. woj. lubuskiego. Obecnie jest kierowcą zawodowym w transporcie międzynarodowym.

Agnieszka Niewińska
dziennikarz

W mediach pracuje od 2007 r. Współpracowała m.in. z TVP i „Rzeczpospolitą”. Publikuje w tygodniku „Do Rzeczy”.

 

 

W portalu brd24.pl publikują także:

Tomasz ToszaTomasz Tosza

Zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie – w mieście, które konsekwentnie budowało bezpieczną infrastrukturę i w 2017 r. osiągnęło cel Wizji Zero: zero ofiar śmiertelnych wypadków drogowych

 

 

Wojciech LiederWojciech Lieder

Doktor nauk społecznych, Skandynawista. Zawodowo związany z sektorem AML jako analityk ds. przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowania terroryzmu oraz analityk ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego. Specjalista ds. instrumentów pochodnych na rynkach pozagiełdowych. Ekspert Fundacji Naukowej Norden Centrum oraz Ośrodka Myśli Politycznej. Współpracownik MSZ. Nauczyciel akademicki w Instytucie Skandynawistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Obszar zainteresowań naukowo-badawczych obejmuje skandynawskie modele „welfare state” i implementowane przez nie polityki (w tym w szczególności podejście do kwestii bezpieczeństwa ruchu drogowego).

 

Marcin Flieger

Menadżer zajmującym się kwestiami policji drogowej w Global Road Safety Parntnership, wcześniej był szefem Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, dyrektorem w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego, szefem Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

 

 

 

luk2Łukasz Zalesiński
dziennikarz 

Absolwent UAM w Poznaniu. W latach 2001 – 2006 dziennikarz „Gazety Poznańskiej”. W latach 2006 – 2007 pracował jako dziennikarz „Głosu Wielkopolskiego”. Później przez cztery lata pracował jako dziennikarz działu krajowego dziennika „Rzeczpospolita”. Od 2013 r. jest właścicielem agencji dziennikarskiej. Współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Polska Zbrojna” i portalem polska-zbrojna.pl, portalem Onet.pl, „Rzeczpospolitą”, tygodnikiem „Do Rzeczy”, tygodnikiem „7 Dni-Puls Tygodnia”.

 

NieśpiałTomasz Nieśpiał
dziennikarz 

Z dziennikarstwem związany od dziesięciu lat. Najpierw jako reporter w lubelskim oddziale „Gazety Wyborczej”, potem jako korespondent „Rzeczpospolitej” na Lubelszczyźnie i Podlasiu. Od 2012 roku pracuje jako wolny strzelec dla mediów ogólnopolskich i lokalnych. Publikuje m.in. w „Kurierze Wnet”, tygodniku „7 Dni Puls Tygodnia”, portalu pogotowiedziennikarskie.pl.