Connect with us

Infrastruktura

Bydgoszcz zbuduje przystanek wiedeński za pół miliona złotych

Opublikowano

-

W Bydgoszczy powstanie przystanek wiedeński na ul. Focha. Pasażerom będzie łatwiej wsiadać do tramwajów, będzie też dużo bezpieczniej

Tramwaj na ul. Focha w Bydgoszczy Fot. CC0

Otwarto oferty na wykonanie przystanku tramwajowego „plac Teatralny” w Bydgoszczy. Powstanie tam przystanek wiedeński. Jezdnia zostanie podniesiona na długości 40 m. To ułatwi wsiadanie do pojazdów komunikacji miejskiej, Ale też wyniesiona jezdnia zmuszać będzie kierowców do zmniejszenia prędkości. To dobry sposób na poprawę bezpieczeństwa.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Prasbet z Grudziądza. Wyceniła ona wartość prac na kwotę 498 tysięcy i zaproponowała 7-letnią gwarancję. Bydgoski ZDMiKP przygotowuje się do podpisania umowy.

Wraz z budową przystanku wiedeńskiego wymieniona zostanie też nawierzchnia zatoki autobusowej. Nawierzchnia przystanku wykonana będzie z betonu asfaltowego, natomiast rampy najazdowe z kostki kamiennej. Samorząd zakłada, że prace budowlane potrwają dwa miesiące. Zacząć mają się w lipcu.

W kolejnym etapie planowane jest również dobudowanie na placu Teatralnym ścieżek rowerowych i przystosowanie sygnalizacji świetlnej do ruchu rowerowego na osi Stare Miasto-Gdańska. Ta część prac będzie realizowana wraz z budową dróg rowerowych wzdłuż ul. Focha i Kruszwickiej. Jeszcze w tym roku miasto chce wybrać wykonawcę tych prac. Zleci też opracowanie koncepcji przebudowy wszystkich przystanków w jezdni zlokalizowanych na ul. Gdańskiej na odcinku od Jagiellońskiej do ul. Kamiennej.

red