Connect with us

Infrastruktura

Już wiadomo, kto zbuduje betonowy odcinek autostrady A1 w woj. śląskim

Odcinek autostrady A1 między granicą woj. łódzkiego a węzłem Rząsawa wykona z POLAQUA. 17 kilometrów szybkiej trasy powstanie za blisko 600 mln zł

Opublikowano

-

Odcinek autostrady A1 między granicą woj. łódzkiego a węzłem Rząsawa wykona z POLAQUA. 17 kilometrów szybkiej trasy powstanie za blisko 600 mln zł

Budowa autostrady A2 w 2009 r. Fot. GDDKiA

Budowa autostrady A2 w 2009 r. Fot. GDDKiA

GDDKiA poinformowała, że jako najkorzystniejszą w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na budowę 17 km odcinka autostrady A1 pomiędzy gr. woj. łódzkiego i śląskiego a węzłem Rząsawa wybrano ofertę złożoną przez POLAQUA Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Dworskiej 1, w Piasecznie.

Firma zaoferowała wykonanie drogi za kwotę brutto: 596 515 897,28 zł w ciągu 35 miesięcy, licząc od daty zawarcia umowy. W tym czasie wykonawca będzie musiał również uzyskać pozwolenie na użytkowanie.

Zamówienie realizowane będzie w formule „projektu i buduj”. A to oznacza, że POLAQUA będzie musiała wykonać  dokumentację techniczną i projektową, uzyskać decyzje dla budowy oraz użytkowania autostrady oraz wybudować autostradę o długości 16,907 km w śladzie istniejącej drogi krajowej nr 1.
Przekrój budowanej autostrady składać się będzie z 2 jezdni z nawierzchni betonowej, każda po 3 pasy ruchu o szerokości 3,75 m każdy, pasa awaryjnego o szerokości 3,00 m i pasa dzielącego o szerokości 5,00 m.

Jeśli żadna z firm biorących udział w przetargu nie złoży odwołania, GDDKiA przekaże dokumentację do Urzędu Zamówień Publicznych – i jeśli kontrola UZP wypadnie pomyślnie, drogowcy podpiszą umowę z firmą POLAQUA.

red