Connect with us

Infrastruktura

Luzino i Miszewo – zaczną działać dwa kolejne rejestratory przejazdów na czerwonym świetle

GITD uruchomił już rejestrację przejazdów na czerwonym świetle w Polkowicach na Dolnym Śląsku. A za kilkanaście dni działać zaczną dwie kolejne instalacje – obie w województwie pomorskim – ustalił portal brd24.pl

Opublikowano

-

GITD uruchomił już rejestrację przejazdów na czerwonym świetle w Polkowicach na Dolnym Śląsku. A za kilkanaście dni działać zaczną dwie kolejne instalacje – obie w województwie pomorskim – ustalił portal brd24.pl

Luzino i Miszewo na mapie

Rejestratory zaczną działać w miejscowości Luzino w powiecie wejherowskim i w miejscowości Miszewo w powiecie kartuskim. Źródło: google maps

Od niedawna kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle wyłapuje już pierwsza z 20 instalacji zakładanych przez Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym w Polkowicach (woj. dolnośląskie). O uruchomieniu systemu poinformowano na konferencji prasowej w Warszawie.

Dobry glina w Polkowicach
– Ten system to taki dobry glina. Nie marudzi, pracuje późno w nocy – mówił podczas konferencji Piotr Bardadyn z Neurosoft. Ta wrocławska firma wykonuje system dla CANARD. – Możliwość zdalnego serwisowania obniża ilość sytuacji, w której trzeba fizycznie serwisować sprzęt  o 80 proc. System pracuje całą dobę,  bez względu na warunki atmosferyczne. Do tego sam decyduje w ilu procentach jego analiza jest trafna. Dodatkowo system nie pracuje w połączniu z sygnalizacją. Bazuje na tym, co widzi. Sprawdza czy światło jest czerwone i czy kierowca popełnił w związku z tym wykroczenie – wyjaśniał.
Jak podkreślał rzecznik CANARD takie systemy sprawdziły się już w wielu europejskich krajach. – Są skuteczne i cieszą się dużą akceptacją społeczeństwa – zaznaczał Łukasz Majchrzak.

Teraz Pomorskie
Jak ustaliliśmy niebawem do Polkowic dołączą kolejne działające instalacje. Już niebawem rejestratory przejazdów na czerwonym świetle uruchomione zostaną w dwóch miejscach w województwie Pomorskim. – Miejscami, w których uruchomimy urządzenia będą Luzino i Miszewo – informuje Majchrzak. – Te stacje uruchomimy na przełomie lutego i marca – dodaje i zaznacza, że nie ma jeszcze terminów uruchamiania dalszych 17 instalacji.

Rejestratory w miejscowości Luzino (powiat wejherowski) pojawią się na drodze krajowej nr 6 czyli na skrzyżowaniz ulicami Chłopską i Wilczka.
Z kolei system w miejscowości Miszewo (powiat kartuski) zainstalowany będzie na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 20 z drogą Rębiechów – Małków.

Zobacz pełną listę 20 lokalizacji, w których zainstalowany zostanie system rejestracji przejazdów na czerwonym świetle

Leonard Dolecki