Connect with us

Infrastruktura

Rozpoczęły się remonty na najniebezpieczniejszych autostradach w Polsce – A4 i A2

Zmieniła się organizacja ruchu na autostradach A4 i A2 w województwach wielkopolskim i opolskim. W obu kierunkach kierowcy mogą jechać tylko jedną jezdnią

Opublikowano

-

Zmieniła się organizacja ruchu na autostradach A4 i A2 w województwach wielkopolskim i opolskim.  W obu kierunkach kierowcy mogą jechać tylko jedną jezdnią

Remont na autostradzie. Fot. GDDKiA

GDDKiA poinformowała, że rozpoczęły się prace na dwóch odcinkach autostradowych – A2 i A4. Kierowcy powinni na to zwrócić szczególną uwagę, bo te autostrady są najniebezpieczniejsze w Polsce. Do największej liczby autostradowych wypadków od lat dochodzi na A4, z danych policji za rok 2017 wynika, że druga najniebezpieczniejsza pod tym względem autostrada to A2.

Remont na A2

Do końca czerwca potrwają prace i utrudnienia na A2 w woj. wielkopolskim pomiędzy węzłami Konin Wschód i Koło. Remontowana jest nawierzchnia kolejnego, ponad 10-kilometrowego odcinka autostrady. Ruch poprowadzony jest jedną jezdnią w obu kierunkach a prędkość ograniczona.

a2-remont-2018

Remont na A4

Z kolei w woj. opolskim rozpoczyna się remont północnej jezdni autostrady A4 (kierunek do Wrocławia) pomiędzy węzłami Opole Południe i Krapkowice. Prace na odcinku o długości ok. 14,5 km podzielono na dwa etapy. Pierwszy ruszy w piątek 11 maja i potrwa do 28 czerwca. Na okres wakacji przywrócimy ruch na obu jezdniach a od 3 września wznowimy remont by zakończyć 30 października. Jeśli w trakcie robót będzie dochodziło do sytuacji zagrażających życiu lub bezpieczeństwu użytkowników bądź zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, wówczas mogą być ewentualnie podejmowane decyzje o czasowym odstąpieniu od poboru opłat.

a4-objazd-remontu-2018

Pierwszy etap obejmie odcinek od węzła Opole Południe do przejazdu awaryjnego za obiektem mostowym na Odrze (od km 240,50 do km 249,26). Drugi etap to odcinek od przejazdu awaryjnego za obiektem mostowym na Odrze do przejazdu awaryjnego ok. 4 km za węzłem Krapkowice (od km 249,26 do km 256,74). Roboty na północnej nitce będą prowadzone całą szerokością jezdni, a ruch w obu kierunkach poprowadzony zostanie jezdnią południową. Dla zamkniętych łącznic na węźle Opole Południe i węźle Krapkowice objazd poprowadzi przez Krapkowice.

Od 11 maja kierowcy jadący z Katowic do Opola/Raciborza/Krapkowic (DK45) oraz z Opola/Raciborza/Krapkowic (DK45) do Wrocławia (A4) nie będą mogli korzystać z węzła Opole Południe (w obrębie SPO Dąbrówka). Do 28 czerwca będą korzystać z objazdu przez Krapkowice drogami: DK45 i DW409 do węzła Krapkowice.

Po wznowieniu robót od 3 września wyłączone z ruchu zostaną łącznice północne węzła Krapkowice (w obrębie SPO Gogolin). Kierowcy jadący z Katowic do Krapkowic/Kędzierzyna-Koźla/Gogolina/Opola (DW423 i 409) oraz z Krapkowic/Kędzierzyna-Koźla/Gogolina/Opola (DW423/409) do Wrocławia (A4) nie będą mogli korzystać z węzła Krapkowice.

red