Connect with us

Infrastruktura

Na skrzyżowaniu w Wągrowcu ludzie przestali się zderzać. Pomogła jedna zmiana

Po kilku kolizjach na jednym skrzyżowaniu w Wągrowcu dokonano zmiany. Od tej pory policja nie zanotowała zdarzenia. Co pomogło?

Opublikowano

-

Po kilku kolizjach na jednym skrzyżowaniu w Wągrowcu dokonano zmiany. Od tej pory policja nie zanotowała zdarzenia. Co pomogło?

Aktywne oznakowanie pomogło zmniejszyć liczbę kolizji na skrzyżowaniu w Wągrowcu. Fot. Policja

Skrzyżowanie ulic Bobrownickiej i Leśnej w Wągrowcu nie wygląda na szczególnie skomplikowane. Jedni kierowcy muszą ustąpić pierwszeństwa drugim. A jednak nie ustępowali. I wciąż dochodziło tam do zderzeń. Często kończyły się tym, że któryś z pojazdów wpadał nawet na pobliskie posesje. Jak przypomina miejscowa policja – tylko w 2017 r. w tym miejscu odnotowano trzy kolizje i jeden wypadek drogowy. Jednak w tym roku policjanci nie odnotowali tam ani jednej stłuczki.

Po ubiegłorocznym wypadku zarządca drogi postanowił lepiej oznakować to miejsce – i postawił tam oznakowanie aktywne, reagujące na nadjeżdżające pojazdy. Na ulicy Bobrownickiej znaki ostrzegawcze A-30 z tabliczką wyjaśniającą, że dochodzi tam często do wypadków. Czujniki włączają podświetlenie tych znaków, gdy nadjeżdża pojazd.
Z kolei na ulicy Leśnej stoi teraz aktywny znak STOP – on również podświetla się, gdy do skrzyżowania od tej strony nadjeżdża kierowca, który powinien się zatrzymać.

Jak widać to w Wągrowcu wystarczyło, by kierowcy zwiększyli ostrożność dojeżdżając do tego skrzyżowania.

ai