Connect with us

Kronika wypadków

19-latek rozbił lexusa na autostradzie. Po godzinie od wyjechania z wypożyczalni

Opublikowano

-

19-letni kierowca wbił się lexusem w naczepę ciężarówki. Policji tłumaczył, że zafascynował go wielki wyświetlacz, na którym sprawdzał spalanie. Jak nieoficjalnie dowiedział się brd24.pl samochód wziąć miał z wypożyczalni zaledwie godzinę wcześniej. Licznik pojazdu zatrzymał się na 145 km/h

19-latek rozbił lexusa na autostradzie A4. Fot. Policja

19-latek rozbił lexusa na autostradzie A4. Fot. Policja

Wczoraj wieczorem (14.12.2020 r.) zaraz za węzłem Brzesko na autostradzie A4 doszło do wypadku. 19-letni mieszkaniec Krakowa prowadzący lexusa uderzył w tył ciężarówki przewożącej ponad 20 ton kleju. Samochód nadaje się już do kasacji. W osobówce podróżowały 3 osoby. Kierowca i pasażer z przodu wyszli z tego bez obrażeń. Pasażer siedzący z tyłu został zabrany do brzeskiego szpitala, gdzie lekarze stwierdzili złamanie mostka oraz ogólne potłuczenia.

Policja przekazała, że kierowca przyznał, iż przyczyną wypadku była jego fascynacja wyświetlaczem Lexusa i informacjami o aktualnym spalaniu pojazdu. W chwili uderzenia licznik osobówki zatrzymał się na wskazaniu 145 km/h.

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal brd24.pl lexus pochodził z wypożyczalni pojazdów. Nastolatek wypożyczył go zaledwie godzinę wcześniej. Po wypadku w Internecie miał zamieszczać zdjęcia i dopytywać ludzi o możliwe konsekwencje, które grożą mu w związku ze zniszczeniem samochodu.

Kilka dni temu w innej kolizji po zaledwie 19 godzinach od przekazania klientom firma carsharingowa Panek straciła pojazd Porsche Cayman. Winny kolizji w stolicy miał być inny kierowca, ale ten, który siedział w wypożyczonym porsche miał w organizmie zawartość alkoholu przekraczającą dopuszczalną prawem normę.

ai