Connect with us

Kronika wypadków

84-latek wjechał w kobietę opuszczającą przejście. Policja pokazała film

Opublikowano

-

Piesza z jaskrawym parasolem, schodząca już z przejścia – a kierowca w Świebodzinie pojechał tak, jakby w ogóle jej nie było i w nią uderzył. 84-latek stracił prawo jazdy

Ten film powinni obejrzeć zwłaszcza ci, którzy po wypadkach z pieszymi powtarzają jak mantrę to, że to pieszych trzeba edukować, że za mało się rozglądają, i że powinni nosić odblaski.

Policja ze Świebodzina pokazała nagranie potrącenia na przejściu dla pieszych, do którego doszło w poniedziałek (4 października 2019 r.). Przez przejście przechodziła kobieta. Była doskonale widoczna – niosła jaskrawy czerwony parasol. Była już pod koniec przejścia, gdy wjechał w nią kierowca poloneza. 84-latek jechał tak, jakby w ogóle nie widział nikogo przed sobą na pasach.

Piesza nie odniosła żadnych obrażeń. Policjanci zajmujący się sprawą postanowili odstąpić od wręczenia 84-latkowi mandatu. Zamiast tego zatrzymali mu prawo jazdy i skierowali sprawę do sądu.

W Polsce od trzech lat wciąż rośnie liczba pieszych zabijanych na pasach. Po głośnym ostatnim wypadku w Warszawie premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd zacznie w tej sprawie działać – nie podał jednak żadnych szczegółów.

ai