Connect with us

Kronika wypadków

Beata Szydło spowodowała kolizję w Krakowie

Opublikowano

-

Była premier sprawcą kolizji – ujawniło radio RMF FM. Beata Szydło miała nie zatrzymać się na zielonej strzałce i nie ustąpić pierwszeństwa przejazdu

Fot. CC0

Beata Szydło Fot. CC0

Jak doniosło RMF FM około północy doszło do kolizji samochodów w Krakowie. Na al. Krasińskiego kierowca dostawczego samochodu wjechał w tył auta, które prowadziła Beata Szydło. Była premier wyjeżdżała z drogi podporządkowanej. Po uderzeniu w samochód polityk PiS, dostawczak wjechał w latarnię.

Według świadków zdarzenia, do których dotarli lokalni dziennikarze „Gazety Wyborczej”, Szydło dla swojego kierunku jazdy miała zieloną strzałkę, ale nie zatrzymała się przed skrzyżowaniem. Miała wjechać od razu na lewy pasy al. Krasińskiego.

Według RMF była premier została ukarana przez policję mandatem w kwocie 450 zł i sześcioma punktami karnymi.

Jak wynika z dotychczasowych badań prowadzonych na polskich drogach, obowiązek zatrzymania się przed „zieloną strzałką” warunkowo pozwalającą na wjazd na skrzyżowanie, ignoruje ponad 90 proc. kierowców.

Z kolei ze statystyk policji wynika, że nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu jest najczęstszą przyczyną wypadków w Polsce. Tymczasem niedawno, bo w lipcu, zakończyła się wielka kampania przygotowana przez Krajową Radę BRD działającą w Ministerstwie Infrastruktury, która dotyczyła właśnie problemu nieudzielania pierwszeństwa przejazdu.

Co właściwie oznacza sygnalizator S2 i jak się tam zachować – czytaj w poradniku brd24.pl i Continental

red