Connect with us

Kronika wypadków

Czarna seria dla policji. W wypadkach zginęło dwóch funkcjonariuszy

Opublikowano

-

Na Zakopiance w wypadku drogowym zginął policjant z Krakowa. Z kolei w miejscowości Wełnin po wypadku na motocyklu zmarł komendant powiatowy policji w Mikołowie

W wypadku na Zakopiance zginął policjant z Krakowa. Fot. Straż Pożarna

W wypadku na Zakopiance zginął policjant z Krakowa. Fot. Straż Pożarna

W niedzielę (7 lipca 2019 r.) w miejscowości Krzeczów na drodze krajowej nr 7 zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe. Poszkodowanych z samochodów wydostawali strażacy, którzy musieli ciąć karoserie. Kobieta i dzieci z jednego samochodu zostały przewiezione do szpitala śmigłowcem LPR. Jadący z nimi mężczyzna też trafił do szpitala.
Drugim samochodem jechał sierż. szt. Paweł Krupa pełniący służbę w Wydziale do Walki z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu w Komisariacie Policji I w Krakowie. Mimo prób reanimacji jego życia nie udało się uratować.

W wypadku w Wełninie zginął jadący na motocyklu komendant powiatowy policji w Mikołowie. Fot. Policja

W wypadku w Wełninie zginął jadący na motocyklu komendant powiatowy policji w Mikołowie. Fot. Policja

Dzień później – w poniedziałek – w wypadku drogowym w Wełninie zginął na motocyklu komendant powiatowy policji w Mikołowie. Zderzył się z kierowcą samochodu na skrzyżowaniu. Według wstępnych ustaleń kierowca osobowej toyoty skręcał w lewo i nie ustąpił nadjeżdżającemu z naprzeciwka nadkom. Krzysztofowi Skowronowi. Policjant po uderzeniu przekoziołkował przez auto i upadł na drogę. Mimo długo trwającej reanimacji jego życia nie uratowano.
Jak podał portal tvp.info prokuratura postawiła już 54-letniemu kierowcy toyoty zarzut nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Kierowca nie przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia.

red