Connect with us

Kronika wypadków

Dachowanie. Pijani rodzice wieźli dzieci. Oboje mieli zakaz prowadzenia pojazdów

W niedzielę na drodze wojewódzkiej nr 255 w Kujawsko-Pomorskiem samochód uderzył w bariery i dachował. W środku było dwoje dorosłych i trójka dzieci. Mama, która siedziała za kierownicą miała 2 promile, jej mąż pasażer – 3

Opublikowano

-

W niedzielę na drodze wojewódzkiej nr 255 w Kujawsko-Pomorskiem samochód uderzył w bariery i dachował. W środku było dwoje dorosłych i trójka dzieci. Mama, która siedziała za kierownicą miała 2 promile, jej mąż pasażer – 3

Piwo fot. rgbstock.com

Piwo fot. rgbstock.com

Na trasie między miejscowościami Strzelce – Rzadkwin wieczorem 15 lipca 2018 r. osobowy citroen xantia uderzył w barierę drogową i dachował. Samochodem podróżowali mąż, żona i trójka ich dzieci, z których najmłodsze miało dwa miesiące.

38-latka, która straciła panowanie nad samochodem miała w organizmie 2 promile alkoholu. W dodatku sąd zakazał jej prowadzić pojazdy od marca tego roku do stycznia przyszłego roku. Pasażer pojazdu, czyli mąż kobiety, miał w organizmie 3 promile alkoholu. Jemu wcześniej już sąd zabronił kierować pojazdami dożywotnio.

Po wizycie u lekarza dzieci pary zostały przekazane pod opiekę rodzinie. Ojciec i matka zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawą zajmie się też sąd rodzinny.

red