Dolny Śląsk. Potrącił nastolatkę na rowerze i uciekł. Policja go znalazła

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

Kierowca citroena potrącił 15-latkę i uciekł nie udzielając jej pomocy. Dziewczyna miała rozległe obrażenia. Policja szybko go namierzyła – w chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie

policja_dpo

Wypadek ten wydarzył się w nocy z 9 na 10 września 2017 r. Na trasie pomiędzy miejscowościami Piekary a Nowy Dwór (Dolny Śląsk) kierujący samochodem citroen podczas wyprzedzania rowerzystki potrącił 15-letnią dziewczynę. I uciekł z miejsca wypadku. Zakrwawioną dziewczynę leżącą w przydrożnym rowie o 1 w nocy znaleźli policjanci pełniący służbę na terenie gminy Jelcz-Laskowice. Powiadomili o zdarzeniu dyżurnego policji, a przed przyjazdem pogotowia ratunkowego udzielili poszkodowanej pomocy przedmedycznej. Dziewczyna miała rozległe obrażenia głowy i nogi – została zabrana do szpitala.

Na miejsce skierowano też funkcjonariuszy z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy zabezpieczyli ślady pomocne w namierzeniu sprawcy. Z wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że poszkodowana została potrącona przez pojazd mechaniczny. Po kilkunastu godzinach dochodzenia ustalono, kim jest sprawca i gdzie przebywa. Samochód, którym się poruszał, miał uszkodzenia odpowiadające śladom zabezpieczonym na miejscu zdarzenia.

Policjanci zatrzymali 24-latka podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Przyznał się do postawionych mu zarzutów. Na czas prowadzonego postępowania decyzją sądu został aresztowany na okres dwóch miesięcy.

źródło: policja