Connect with us

Kronika wypadków

Dwa wypadki z pieszymi na przejściach w Jaworznie. Potrącenia dzień po dniu

Opublikowano

-

We wtorek kierowca omijał pojazd przepuszczający 15-latkę na przejściu dla pieszych i ciężko ranił dziewczynkę. Wczoraj kobieta w samochodzie uderzyła w 70-latka przechodzącego po „zebrze”

Wypadek, znak. Fot. Policja

Wypadek, znak. Fot. Policja

Do pierwszego z wypadków doszło w Jaworznie we wtorek (12 listopada 2019 r.) na ul. Krakowskiej. 53-letni kierowca, który jechał w kierunku Chrzanowa ominął pojazd, który zatrzymał się przed przejściem przejściem dla pieszych, aby udzielić pierwszeństwa pieszej. Kierowca wjechał w 15-latkę znajdującą się na pasach. Nastolatka w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala. Za rażące naruszenie przepisów i stworzenia zagrożenia dla pieszej, mundurowi zatrzymali 53-latkowi prawo jazdy.

Dzień później – w środę (13 listopada 2019 r.) – znów kierowca potrącił pieszego w Jaworznie. Tym razem na ulicy  Grunwaldzkiej w centrum miasta. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż kierująca samochodem marki toyota avensis, 26-letnia mieszkanka Chrzanowa, jadąc w kierunku Chrzanowa potrąciła na przejściu dla pieszych prawidłowo przechodzącego 70-letniego mężczyznę. Na miejsce została wezwana załoga pogotowia ratunkowego, która przewiozła mężczyznę do szpitala. Za rażące naruszenie przepisów i stworzenia zagrożenia dla pieszego, mundurowi zatrzymali 26-letniej kobiecie prawo jazdy.

Jaworzno jest miastem stawianym w Polsce za wzór w zarządzaniu bezpieczeństwem na drogach.

red