Connect with us

Kronika wypadków

FILM: Rowerzysta wjechał na czołówkę w Mysłowicach

Opublikowano

-

36-letni rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie kierującej samochodem w Mysłowicach. Po zderzeniu trafił do szpitala

Policja z Mysłowic opublikowała nagranie z wypadku, do którego doszło w sobotę (15 czerwca 2019 r.) na skrzyżowaniu ul. Kościelniaka z Plebiscytową. Z ustaleń policjantów wynika, że 36-letni rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa kierującej volkswagenem i doprowadził do zderzenia. Mężczyzna z urazami nogi oraz łopatki trafił do szpitala.

Rejestrator w samochodzie nagrał moment wypadku. Widać, że rowerzysta nagle wyjechał z drogi podporządkowanej. Słychać krzyk kierującej – kobieta próbuje uciec i skręca kierownicą w lewo. Za chwilę słychać już tylko trzask i widać rozbitą przednią szybę samochodu.

– Na filmiku widać, że kierująca volkswagenem jedzie z dozwoloną tam prędkością, czyli 50 na godzinę. Specjaliści mogą to przeanalizować, ale nawet jeśli przekroczyła prędkość, sprawcą kolizji bezsprzecznie jest rowerzysta, ponieważ obowiązywał go znak ustąp pierwszeństwa – skomentował dla TVN24.pl Damian Sokołowski, rzecznik policji w Mysłowicach.

red

EuCO BANNER DLUGI