Connect with us

Kronika wypadków

Frampol. Ciężarówka wbiła się w restaurację. Kilka minut wcześniej byli tam klienci

Opublikowano

-

Kierowca ciężarówki wbił się w restaurację we Frampolu. Mogło dość do tragedii, bo kilka minut wcześniej przy stolikach siedzieli jeszcze goście

Do zdarzenia doszło wczoraj (7 października 2019 r.)  tuż po godzinie 14:00 we Frampolu. Jadący od strony Lublina ul. Gorajskiego kierowca samochodu ciężarowego DAF wjechał w budynek znajdujący się na ul. Rynek. Ogromna ciężarówka staranowała ogrodzenie i ogródek piwny znajdujący się przy lokalu. Zatrzymała się na ścianie budynku. Na szczęście kilka minut przed zdarzeniem goście opuścili restaurację, a pracownica wyszła na zaplecze. Nikt również w tym momencie nie przejeżdżał samochodem a na chodniku nie było pieszych.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci i strażacy, którzy z gruzów wydobyli małego kota, który także nie ucierpiał w zdarzeniu. Jak ustalili policjanci przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu przez 38 -letniego kierowcę, który jest mieszkańcem gminy Biłgoraj. Mężczyzna był trzeźwy i nie odniósł obrażeń. Ruch w miejscu zdarzenia był utrudniony, do momentu usunięcia pojazdu odbywał się wahadłowo.