Connect with us

Kronika wypadków

Janusz Dzięcioł, pierwszy zwycięzca „Big Brothera” w Polsce zginął w wypadku na przejeździe kolejowym

Opublikowano

-

Janusz Dzięcioł, zwycięzca pierwszego show „Big Brother” w Polsce i były poseł PO, zginął dziś nad ranem w wypadku na przejeździe kolejowym

Janusz Dzięcioł Źródło: kadr spotu wyborczego z 2019 r./YouTube

Janusz Dzięcioł miał 65 lat. Źródło: kadr spotu wyborczego z 2019 r./YouTube

Do wypadku doszło dziś rano na przejeździe kolejowym w Białym Borze pod Grudziądzem. Jak poinformowała „Gazeta Pomorska” kierowca samochodu osobowego wjechał na przejazd, w auto uderzył pociąg relacji Toruń-Grudziądz. Wiadomo, że na przejeździe nie było szlabanów, jest tam sygnalizacja świetlna.
Według wstępnych informacji spółki PKP PLK na sygnalizatorze dla kierowcy miało palić się światło czerwone zabraniające wjazdu. Tej informacji nie potwierdziła na razie jednak policja.

Wiadomo, że w wypadku zginął Janusz Dzięcioł. Miał 65 lat.

Dzięcioł, szef Straży Miejskiej w Świeciu stał się znany w Polsce, gdy w 2001 r. wygrał pierwszą w kraju edycję reality show „Big Brother”. Wówczas – o czym rzadko się wspomina – dotrzymał obietnicy danej w programie i przeznaczył część wygranej dla podopiecznych domu dziecka w miejscowości Bąkowo.

Przez pięć lat (2002-2007) Janusz Dzięcioł był radnym w Grudziądzu. W 2007 r. wystartował w wyborach do Sejmu jako kandydat Platformy Obywatelskiej. Zdobył mandat poselski. W Sejmie jako członek PO zasiadał przez dwie kadencje – udało mu się ponownie uzyskać mandat poselski w 20111 r.

W kolejnych wyborach parlamentarnych nie wystartował. Pracował w Ośrodku Pomocy Społecznej w Świeciu. W tym roku jako jako kandydat bezpartyjny starał się o mandat poselski z listy PSL-Koalicji Polskiej. Nie został wybrany.

Janusz Dzięcioł był żonaty, miał jedną córkę.

ai