Connect with us

Kronika wypadków

Jastrzębie-Zdrój. Potrącił kobietę na przejściu, bo czyścił oszronioną szybę

Opublikowano

-

Kierowca w Jastrzębiu-Zdroju podczas jazdy czyścił przednią szybę. Nie zauważył kobiety na przejściu. Piesza trafiła do szpitala, on stracił prawo jazdy

Kierowca w Jastrzębiu-Zdroju potrącił kobietę na pasach, bo podczas jazdy czyścił oszronioną szybę. Fot. Policja

Kierowca w Jastrzębiu-Zdroju potrącił kobietę na pasach, bo podczas jazdy czyścił oszronioną szybę. Fot. Policja

Wczoraj (6 grudnia 2018 r.) tuż przed godz. 6.00 ulicą Mazowiecką w Jastrzębiu-Zdroju jechał 41-letni kierowca fiata doblo. Miał zaparowaną i oszronioną przednią szybę, którą czyścił podczas jazdy. To dlatego – jak tłumaczył policjantom – nie zauważył pieszej na przejściu. Wjechał w 48-letnią mieszkankę Jastrzębia. Kobieta została ranna w głowę i przewieziono ją do szpitala. Za rażące naruszenie przepisów i stworzenia zagrożenia dla pieszej, mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Policja przypomina w komunikacie, że zgodnie z Prawem o ruchu drogowym, pojazd ma być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu. Używanie pojazdu w ruchu ma również zapewniać dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania i sygnalizacji.

Niedawno w brd24.pl opisaliśmy przypadek kobiety skazanej przez sąd za potrącenie pieszego na przejściu supermarketowego parkingu. Sąd zwrócił uwagę, że do wypadku doszło dlatego, iż kobieta miała zaparowaną przednią szybę i nie dostrzegła starszego pana. W uzasadnieniu wyroku podkreślono, że złamanie przepisów na drodze to także zaniedbanie np. stanu pojazdu [czytaj więcej o tej sprawie].

red

wideorejestratory24.pl banner reklama