Connect with us

Kronika wypadków

Jechał po przejściu dla pieszych. Potrącił 15-latkę i uciekł chodnikiem

Opublikowano

-

43-latek w Skarżysku-Kamiennej potrącił dziewczynkę na przejściu dla pieszych i uciekł jadąc chodnikiem. Złapali go świadkowie. Był pijany

We wtorek wieczorem (12 listopada 2019 r.) w Skarżysku-Kamiennej kierowca samochodu nagle wjechał na przejście dla pieszych na ulicy Piłsudskiego. Na nagraniu, które upubliczniła policja widać, jak samochód przejechał wzdłuż przejścia, pokonując nawet azyl. Potrącił przechodzącą tamtędy 15-letnią dziewczynę.

Po uderzeniu w pieszą kierowca dalej jechał po przejściu – aż na chodnik. I po chodniku odjechał z miejsca zdarzenia. Nie zatrzymał się.

Kierowcę zatrzymali świadkowie wypadku. 43-latek jechał samochodem z 10-letnią córką. Miał 2 promile alkoholu w organizmie. Tłumaczył policji, że nie zapanował nad pojazdem i wypadł z drogi, ale nie zauważył w tamtym miejscu żadnej pieszej.

15-latka na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń. Ma jedynie stłuczenia ciała. Za uderzenie w nią i za prowadzenie w stanie nietrzeźwości kierowca będzie odpowiadał przed sądem.

ai