Connect with us

Kronika wypadków

Jeden kierowca uderzył jelenia, zwierzę wpadło do drugiego samochodu

Opublikowano

-

Wypadek na Mazowszu. Jeleń uderzony przez jednego kierowcę, wpadł do samochodu jadącego z naprzeciwka i ranił 16-letniego pasażera

Uderzony przez jednego kierowcę jeleń, wpadł do środka drugiego samochodu. Ranny został pasażer Fot. Policja

Do nietypowego wypadku doszło niedawno w miejscowości Porządzie (powiat wyszkowski). Jak ustalili policjanci – na odcinku drogi przebiegającym przez las na szosę wkroczył jeleń. Kierowca audi uderzył w przebiegające drogę zwierzę. Jeleń odbił się od pojazdu i wpadł do środka drugiego samochodu marki audi nadjeżdżającego z naprzeciwka. Ranny został 16-letni pasażer, którego przetransportowano do szpitala w Warszawie.

Mazowiecka policja przypomina kierowcom, by nie lekceważyć znaku „Uwaga dzikie zwierzęta”. Ostrzega on bowiem o miejscu, w których dzikie zwierzęta mogą przekraczać drogę. Gdy kierowca nie zwiększy ostrożności w takich miejscach, naraża się na duże niebezpieczeństwo. Zderzenie z dzikiem, jeleniem lub ważącym kilkaset kilogramów łosiem może zakończyć się tragicznie.

Warto pamiętać, że zgodnie z rozporządzeniem znak ostrzegawczy – a takim jest znak A18b – zobowiązuje kierowcę do „zachowania szczególnej ostrożności”.

ai