Connect with us

Kronika wypadków

Kobieta wjechała czołowo w rowerzystki. Reprezentantka Polski w kolarstwie w ciężkim stanie

Opublikowano

-

Kobieta kierująca samochodem osobowym zjechała na przeciwny pas i uderzyła czołowo w dwie rowerzystki. Są w ciężkim stanie. Według Eurosport.pl jedną z poszkodowanych jest Rita Malinkiewicz, wielokrotna reprezentantka Polski w kolarstwie górskim

Kobieta wjechała czołowo w rowerzystki koło Bielska-Białej. Fot. Policja

Kobieta wjechała czołowo w rowerzystki koło Bielska-Białej. Fot. Policja

Do tego wypadku doszło wczoraj (1 czerwca 2020 r.) w Wilkowicach koło Bielska-Białej. Około godziny 16:30 na ulicy Żywieckiej 58-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego jechała oplem astrą w kierunku Żywca. Z nieustalonej jeszcze przyczyny zjechała na przeciwległy pas ruchu i wjechała w poruszające się ulicą Żywiecką w kierunku Bielska-Białej dwie rowerzystki.Kobiety w wieku 25 i 30 lat doznały poważnych obrażeń. W ciężkim stanie zostały przetransportowane do szpitali.

Eurosport.pl ustalił, że jedna z rowerzystek była wielokrotna reprezentantka Polski w kolarstwie górskim – Rita Malinkiewicz. Tego dnia rozpoczęła właśnie pierwszy trening amatorskiego kolarstwa dla znajomych z Facebooka. Rowerzyści mieli spotkać się w Bielsku-Białej i stamtąd wyruszyć na trening szosowy.

Według nieoficjalnych informacji podanych przez Eurosport.pl drugą z poszkodowanych ma być żona olimpijczyka i  mistrza Polski w kolarstwie przełajowym Marka Konwy.

ai