Connect with us

Kronika wypadków

Nagranie z potrącenia w Olbięcinie. Piesi w kapturach i ze smartfonem i kierowca, który nie zwalnia

Opublikowano

-

Wczoraj w Olbięcinie na przejściu potrąconych zostało dwoje pieszych. Nagranie pokazuje, że kierowca nie miał zamiaru przepuścić oczekujących pieszych, a oni weszli tak, jak by nie zauważali grożącego im niebezpieczeństwa

Zwykle na nagraniach z wypadków z pieszymi widać, że kierowcy wjeżdżają w nich nawet, gdy ci już schodzą z przejść. Nagranie z wczorajszego wypadku w Olbęcinie (powiat kraśnicki) jest trochę inne.

Widać na nim, że na przejście po pasach oczekiwały w sumie trzy osoby. Kobieta z prawej strony oraz dwie osoby z lewej strony przejścia. Samochód, z którego obraz nagrywa kamera, zwalnia przed przejściem. Wówczas na pasy wchodzi kobieta z prawej – na pasie, od którego zaczyna przechodzenie nic jej nie grozi.

Na drugim pasie jedzie jednak kierowca opla corsy, który nie zmniejsza prędkości i nie zatrzymuje się przed pasami. Wówczas na przejście wkraczają dwie osoby w kapturach oczekujące z drugiej strony pasów. Pierwsza z nich, kobieta, prawdopodobnie patrzy w smartfon trzymany w dłoni, towarzysząca jej osoba może nie widzieć corsy, bo zasłania mu ją kobieta. Piesi wchodzą, kierowca corsy w nich uderza.

– W tym zdarzeniu poszkodowana została piesza, która wchodziła na przejście z telefonem w dłoni, ze wstępnych informacji wynika, że obrażenia były dość poważne – informuje brd24.pl asp. sztab. Janusz Majewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku. – Samo zdarzenie oceniać będą biegli i musimy na to poczekać. Każdy jednak może zobaczyć film i sam ocenić tę sytuację. Wstępnie wydaje się nam, że błąd popełniły obie strony, zarówno kierująca samochodem osobowym, jak i piesi. Trudno mówić o tym, że piesi upewnili się, czy mogą wejść na przejście i zrobili to w bezpieczny dla siebie sposób – dodaje.

luz

EuCO BANNER DLUGI