Connect with us

Kronika wypadków

Olsztyn. Poważne czołowe zderzenie rowerzystów. Obie osoby trafiły do szpitala

W poniedziałek wieczorem na ścieżce rowerowej w Olsztynie doszło do czołowego zderzenia dwójki cyklistów. Kobieta i mężczyzna zostali ranni, trafili do szpitala

Opublikowano

-

W poniedziałek wieczorem na ścieżce rowerowej w Olsztynie doszło do czołowego zderzenia dwójki cyklistów. Kobieta i mężczyzna zostali ranni, trafili do szpitala

Rower. Fot. rgbstock.com

W ostatnich tygodniach doszło do trzech czołowych zderzeń rowerzystów w Polsce. Fot. rgbstock.com

Do wypadku doszło w Olsztynie na ścieżce rowerowej prowadzącej wzdłuż ul. Warszawskiej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów 28-latka zjechała na lewą stronę ścieżki i zderzyła się z jadącym w przeciwnym kierunku 28-letnim mężczyzną. Oboje zostali ranni i przewieziono ich do szpitala. Policja poinformowała, że cyklista doznał urazu szczęki. Natomiast według portalu Olszyn.wm.pl kobieta po wypadku była w stanie „ogólnym ciężkim”.

Kilkanaście dni wcześniej doszło w Olsztynie do podobnego zdarzenia z rowerzystami. W okolicach ronda OKS 14-latek na rowerze zjeżdżając z jezdni uderzył w prawidłowo jadącą ścieżką rowerzystkę. Kobieta trafiła do szpitala.

Niedawno do czołowego zderzenia rowerzystów doszło też w Jastrzębiu-Zdroju – tam dwóch mężczyzn wjechało na wąski chodnik i żaden z nich nie zamierzał ustąpić drugiemu. Policja chciała ukarać obu m.in. za jazdę chodnikiem, ale jeden z mężczyzn odmówił przyjęcia mandatu i sprawa została przekazana do sądu.

red