Connect with us

Kronika wypadków

Pieszy ukarany za kolizję. Bo szedł bez odblasków

Opublikowano

-

Koło Iławy kierowca wpadł do rowu. Bo próbował ominąć pieszego, który szedł wieczorem złą stroną drogi i nie miał odblasków. Policja ukarała pieszego mandatem

Policjanci podczas kontroli pieszych często wręczają im elementy odblaskowe. Fot. Policja

Policjanci podczas kontroli pieszych często wręczają im elementy odblaskowe. Fot. Policja

W środę (9 stycznia 2019 r.) tuż przed godziną 21 kobieta jadąca oplem w ostatnim momencie na drodze zauważyła pieszego. 32-latek szedł nieprawidłową stroną drogi. Nie miał wymaganych poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych. Kobieta wykonała nagły manewr, dzięki czemu nie uderzyła w pieszego, ale zjechała przez to na przeciwny pas ruchu, a ostatecznie wpadła do rowu.

Jak poinformowała warmińsko-mazurska policja, funkcjonariusze drogówki, którzy pojechali na miejsce kolizji uznali, że winę za nią ponosi 32-letni pieszy. Ukarali go mandatem.

Od 31 sierpnia 2014 roku pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba, że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Za brak elementu odblaskowego poza terenem zabudowanym po zmroku grozi mandat w kwocie do 100 zł.

red