Connect with us

Kronika wypadków

Pijany kierowca rozjechał seniorkę na pasach w Łukowie. Jest nagranie

Opublikowano

-

Policja ujawniła nagranie z wypadku. Widać na nim, jak kierowca w Łukowie przejechał na pasach 69-letnią kobietę. Piesza ma ciężkie obrażenia. 36-letni kierowca był nietrzeźwy

W poniedziałek (27 kwietnia 2020 r.) przed godziną 17.00 w Łukowie na ul. Piłsudskiego 69-letnia mieszkanka miasta przechodziła przez przejście dla pieszych. Na filmie z miejskiego monitoringu widać, że najpierw przejechał dostawczy samochód, potem jezdnia była wolna i kobieta zaczęła wchodzić na pasy.

Następnie widać, że gdy kobieta zdecydowała się przechodzić, z tej samej strony co wcześniej auto dostawcze, nadjeżdżał samochód osobowy. Jego kierowca zachowywał się tak, jakby nie widział nic przed sobą, nawet nie zwolnił – a od jego strony nawet okolica przejścia dla pieszych nie była niczym zasłonięta.

36-latek z Łukowa wjechał w kobietę na pasach. Jednym z pierwszych na miejscu wypadku był funkcjonariusz z Komisariatu Policji Warszawa Ursynów. Udzielając pomocy pokrzywdzonej kobiecie, przeciął rzemień jej torebki, który niefortunnie „zacisnął się” na szyi pokrzywdzonej kobiety, uniemożliwiając jej oddychanie.
Piesza doznała poważnych obrażeń ciała. Została zabrana do specjalistycznego szpitala przez śmigłowiec LPR.

Kierowcę zbadano. Okazało się, że był nietrzeźwy. Miał w organizmie prawie promil alkoholu. Został zatrzymany w policyjnej celi.

ai