Connect with us

Kronika wypadków

Podróżnik z USA chciał objechać świat niezwykłym camperem. Rozbili mu w wypadku pod Płońskiem

Opublikowano

-

Amerykanin zamierzał objechać świat ciekawym camperem. Nie uda mu się. Polski kierowca pod Płońskiem uderzył w niego czołowo. Samochód został zniszczony

Camper z USA rozbity pod Płońskiem. Fot. Policja

Policjanci z Płońska poinformowali o zderzeniu na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Pawłowo. We wtorek kierowca osobowego audi zjechał na przeciwny pas ruchu i wbił się w ciężarówkę. Kierowca osobówki zginął na miejscu. 60-letniego kierowcę ciężarówki – obywatela USA – przewieziono do szpitala. Ma obrażenia nóg.

Serwis 40ton.net szybko zauważył, że zniszczona ciężarówka to pojazd, o którym pięć lat temu rozpisywały się amerykańskie magazyny motoryzacyjne. To camper z napędem na cztery koło zbudowany na bazie mitsubishi fuso. Takie auto zbudował sobie podróżnik Sunil Hedge. Zaplanował bowiem objechanie całego świata, a ten typ ciężarówki był sprzedawany na całym globie – dlatego łatwo miało być z jego ewentualnymi naprawami czy serwisowaniem podczas podróży.

Jak widać na zdjęciach policji z wypadku, wyprawa niezwykłym camperem raczej skończyła się w Polsce – auto zostało poważnie uszkodzone.

Polscy fani podróżowania camperem proszą w Internecie redakcję „Truck Camper Magazine” o kontakt do amerykańskiego podróżnika. Deklarują, że chcą mu pomóc.

ai