Connect with us

Kronika wypadków

Policja ujawnia nagranie: kierowca wjechał w pieszego na pasach w Olecku

Opublikowano

-

Kierowca forda potrącił 25-latka przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych w Olecku. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Policja opublikowała film z monitoringu, który zarejestrował moment wypadku

 

W niedzielę (11 listopada 2018) około godz. 16:30 na Placu Wolności w Olecku kierowca forda uderzył w pieszego na pasach. Zdaniem policjantów 36-letni kierowca forda nie ustąpił pierwszeństwa 25-letniemu pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych. W wyniku uderzenia pieszy doznał urazu głowy i został przetransportowany do szpitala w Ełku. Kierowca był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Policjanci z Olecka przypominają w komunikacie do kierowców, że znak D-6 „Przejście dla pieszych” nie jest tylko informacją dla kierowcy, że zbliża się do przejścia.
„Znak ten także zobowiązuje kierowcę do zwolnienia i zachowania szczególnej ostrożności. Szczególnie ostrożność tą należy zachować na przejściach dla pieszych, które są słabo oświetlone lub też, które znajdują się w rejonie skrzyżowania dróg” – napisali funkcjonariusze.

red

wideorejestratory24.pl banner reklama