Connect with us

Kronika wypadków

Potrącenia w Olsztynie. Jeden wjechał w kobietę na pasach, drugi w rowerzystę

Opublikowano

-

Dwaj kierowcy stracili prawo jazdy w Olsztynie. Jeden z nich potrącił 72-latkę przechodzącą po przejściu dla pieszych, drugi nie ustąpił rowerzyście jadącemu po drodze dla rowerów. Policja pokazała filmy z wypadków

Wstrząsające nagrania z kamer monitoringu w Olsztynie zarejestrowały dwa wypadki, do których doszło jednego dnia – we wtorek 30 lipca 2019 r.

Najpierw po godz. 17:00 26-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego kierując osobowym peugeotem, podczas skręcania w lewo z ul. Śliwy w ul. Barczewskiego, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej i potrącił 72-letnią mieszkankę Olsztyna. Kobieta przechodziła przez przejście dla pieszych, gdy sygnalizator nadawał dla niej zielone światło. Policjanci na miejscu zdarzenia natychmiast udzielili pierwszej pomocy poszkodowanej oraz przebadali kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – okazało się, że 26-latek ma 0,4 promila alkoholu w organizmie. Potrącona kobieta została przewieziona do szpitala. Według wstępnych ustaleń doznała obrażeń wymagających leczenia powyżej 7 dni. 26-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu będzie odpowiadać przed sądem.

Kilka godzin później w Olsztynie doszło do kolejnego wypadku. Tym raze, a skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z ul. Wańkowicza w Olsztynie 61-letni kierowca VW wyjeżdżając z parkingu olsztyńskiego marketu podczas skręcania w lewo nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście, który przejeżdżał przez jezdnię drogą dla rowerów w czasie gdy sygnalizator nadawał dla niego zielone światło. 26-letni rowerzysta został przewieziony do szpitala. Według wstępnych ustaleń nie doznał on groźnych obrażeń i wymaga leczenia trwającego poniżej 7 dni.
Funkcjonariusze zatrzymali 61-letniemu kierowcy prawo jazdy. Za spowodowanie potrącenia odpowie przed sądem.

red