Connect with us

Kronika wypadków

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych. Weszły w martwe pole ciężarówki

Opublikowano

-

Dwie piesze weszły na przejście w Strzelnie. Kierowca ciężarówki ruszył i ich nie zauważył. Jedna z kobiet została wciągnięta pod koło. Skończyło się na złamanym nadgarstku

Przerażający film opublikował na YouTube profil „StrzelnoOnline”. To sytuacja na przejściu dla pieszych w Strzelnie (powiat mogileński), zarejestrowana wczoraj w południe na przejściu dla pieszych przy ul. Michelsona. Na filmie widać, że przed przejściem stoją kierowca samochodu ciężarowego i osobowego. Obaj na wyznaczonej linii zatrzymania.

Przez przejście przechodzą ludzie. Gdy kończą schodzić z pasów samochody powoli ruszają, a w tym momencie na przejście wkraczają jeszcze dwie kobiety, które nadchodziły chodnikiem. W tej chwili prawdopodobnie znajdują się w tzw. martwym polu kierowcy ciężarówki – ten ich już nie widzi. Jedna z kobiet ucieka przed potrąceniem, druga, prowadząca rower, dostaje się pod koło samochodu.

Potrącenie mogło zakończyć się tragicznie. Ostatecznie – jak wynika z doniesień regionalnej prasy – piesza doznała jedynie kontuzji nadgarstka. Sprawę bada policja.

We wrześniu ubiegłego roku na tej samej ulicy w Strzelnie doszło do śmiertelnego potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych. Wówczas – jak ustaliła potem policja – 25-latek kierujący ciężarowym samochodem zatrzymał się za blisko przejścia, przejeżdżając wyznaczoną linię zatrzymania. Dlatego nie zauważył idącej tam 80-latki. Ruszył i najechał na kobietę. Piesza zmarła.