Connect with us

Kronika wypadków

Potrącenie pieszego na pasach? Mandat i można jechać dalej

Opublikowano

-

Kierowca, który wjechał w pieszego na przejściu w Limanowej został przez policję tylko ukarany mandatem. Niedawno w tej miejscowości kierowca zabił seniorkę na pasach

Policjanci wypisujący mandat. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Policja

Policjanci wypisujący mandat. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Policja

Chodzi o wypadek, do którego doszło we wtorkowy wieczór w Limanowej. Kierowca citroena potrącił tam pieszego znajdującego się na przejściu. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala – na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Jak za policją podał portal Limanowa.in kierowca winny wypadku został tylko ukarany mandatem.

Takie postępowanie policjantów może dziwić. Zaledwie miesiąc wcześniej w tej samej miejscowości inny kierowca potrącił na przejściu dla pieszych 66-letnią kobietę. W ciężkim stanie trafiła do szpitala. Jej życia nie udało się uratować.

Nie tylko w Małopolsce policjanci drogówki uważają, że można pozwolić dalej poruszać się po drogach kierowcom, którzy wjeżdżają w pieszych znajdujących się na przejściach. Niedawno w Gostyninie 27-latka wjechała w trójkę seniorów przechodzących przez pasy. Nie odnieśli obrażeń. Policja jedynie ukarała młodą kobietę mandatem za spowodowanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym.

red