Connect with us

Kronika wypadków

Potrącił 17-latkę na pasach w Zielonej Górze i uciekł. Złapali go dzięki temu nagraniu

Opublikowano

-

22-letni kierowca w poniedziałek potrącił 17-latkę na przejściu dla pieszych. Uciekł. Wieczorem zatrzymali go policjanci. Był pod wpływem amfetaminy

Do wypadku doszło na przejściu dla pieszych przy ul. Wyspiańskiego w Zielonej Górze. W poniedziałek(26 listopada 2018 r.) kierowca rozpędzonego volkswagena uderzył w 17-latkę przechodzącą po pasach. Po wypadku uciekł z miejsca zdarzenia nie powiadamiające nawet służb ratunkowych. Pomocy rannej nastolatce udzielili dopiero przechodnie i kierowcy innych pojazdów, którzy wezwali pogotowie. Dziewczyna z poważnymi obrażeniami została zabrana do szpitala.

Policjanci z Zielonej Góry zabezpieczyli monitoring, który obejmował miejsce wypadku. Dzięki temu szybko ustalili samochód, którym poruszał się sprawca wypadku – i kim on jest. Jak się okazało mężczyzna wyjechał z miasta, żeby ukryć się przed policją. Ale już następnego dnia rano został zatrzymany. Wraz z nim zatrzymali także kobietę, 21-latkę, która najprawdopodobniej wkrótce także usłyszy zarzuty.
Mężczyzna został przewieziony do komendy i przebadany na obecność środków odurzających w organizmie. Badanie wykazało, że był pod wpływem amfetaminy. Policjanci znaleźli także amfetaminę w jego mieszkaniu.

22-latek zatrzymany za potrącenie 17-latki na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze i ucieczkę z miejsca wypadku. Fot. Policja

22-latek będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Usłyszy też zarzut naruszenia sądowego zakazu kierowania pojazdami i posiadania narkotyków. Najprawdopodobniej odpowie także, za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. O ostatecznym wymiarze kary dla 22-latka zdecyduje sąd, który także podejmie decyzję w sprawie ewentualnego aresztowania mężczyzny.

red

wideorejestratory24.pl banner reklama