Connect with us

Kronika wypadków

Potrącił pieszą na pasach, pasażerka chciała wziąć winę na siebie. Ale policja miała to nagranie

Opublikowano

-

Kierowca potrącił pieszą przechodzącą przez przejście w Myślenicach. Do wypadku przyznała się jego partnerka. Policja miała jednak nagranie. Okazało się, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów

Do potrącenia 59-letniej mieszkanki Myślenic doszło 1 kwietnia 2019 r.  na ul. Słowackiego. W przechodzącą po przejściu pieszą wjechał srebrny mercedes. Jadąca nim para udzieliła poszkodowanej pomocy. Kobieta trafiła do szpitala. Doznała złamania trzech kręgów szyjnych.

Po wypadku 26-latek i jadąca z nim 24-latka zgodnie utrzymywali, że to kobieta siedziała za kierownicą i jest winna spowodowania wypadku. Policjanci sprawdzili jednak miejski monitoring. Na nagraniu widać wyraźnie, że po wypadku to mężczyzna wysiadł z fotela kierowcy. Kobieta wsiadła za kierownicę dopiero, gdy odjeżdżali z miejsca zdarzenia.

Para nie bez powodu próbowała zataić prawdę. Okazało się, że 26-latek ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2021 roku oraz ma cofnięte uprawnienia do kierowania.

Mieszkaniec Sułkowic usłyszał już zarzuty spowodowania wypadku, złamania sądowego zakazu oraz prowadzenia pojazdu pomimo cofnięcia uprawnień. Przyznał się do winy.

red

EuCO BANNER DLUGI