Connect with us

Kronika wypadków

Przejechał pieszego na pasach w Kraśniku. Kara: 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu

Opublikowano

-

Kierowca, który w Kraśniku potrącił mężczyznę na przejściu dla pieszych, zgodził się na karę zaproponowaną przez prokuratora – sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz 1800 zł grzywny

Kierowca, który w Kraśniku potrącił na przejściu pieszego, zgodził się na karę zaproponowaną przez prokuratora Fot. Policja

W niedzielę (17 listopada 2019 r.) w Kraśniku na ul. Urzędowskiej przez przejście przechodził 66-letni mieszkaniec miasta. Wjechał w niego kierujący mercedesem 36-latek. Zdaniem policji kierowca nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i w momencie dojeżdżania do przejścia dla pieszych zbyt późno zorientował się, że ktoś jest na pasach. Usiłował ominąć pieszego wykonując manewr skrętu w lewo, lecz idący przez przejście poszkodowany mężczyzna również cofnął się widząc pojazd, który się nie zatrzymywał.

Pierwszej pieszemu udzieli policjanci, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia. Ranny został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. Mężczyzna przyznał się do winy spowodowania wypadku drogowego i poddał ustalonej z prokuratorem karze sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata i grzywnie w kwocie 1800 zł.

ai