Connect with us

Kronika wypadków

Świdnik. Jechała przez targowisko. Uderzyła w kobietę z wózkiem dziecięcym

Mieszkanka Świdnika zignorowała zakaz ruchu i wjechała na ulicę, na której odbywał się targ. Potrąciła kobietę z dzieckiem

Opublikowano

-

Mieszkanka Świdnika zignorowała zakaz ruchu i wjechała na ulicę, na której odbywał się targ. Potrąciła kobietę z dzieckiem

Wózek dziecięcy. Fot. CC0

Wózek dziecięcy. Fot. CC0

Co tydzień w Świdniku w sobotę pomiędzy godz. 6 a 13 na ul. Targowej obowiązuje znak drogowy B-1 zakazujący ruchu pojazdów.  Bo tego dnia po obu stronach ulicy rozstawiane są stragany a jezdnia zamienia się w trakt, na którym natężenie ruchu pieszych jest bardzo duże.

W ubiegłą sobotę (2 czerwca 2018 r.) 36-letnia mieszkanka Świdnika nie zwracając uwagi na oznakowanie i dużą liczbę ludzi na targowisku, wjechała subaru na ulicę i przeciskała się nim przez tłum pieszych. W pewnym momencie najechała na kobietę prowadzącą wózek z małym dzieckiem i odjechała z miejsca zdarzenia. Na szczęście zakończyło się tylko na niegroźnych otarciach.

Policjanci szybko ją namierzyli. Kobieta tłumaczyła, że musiała przejechać tą drogą, gdyż inne ulice miasta były zablokowane z uwagi na odbywające się biegi uliczne. Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy i skierowali sprawę do sądu.

red