Connect with us

Kronika wypadków

Toruń. Wjechała w dwóch pieszych na pasach. Jednego zabiła

Opublikowano

-

62-latka uderzyła samochodem w dwóch pieszych przechodzących przez przejście. 72-latek nie przeżył

Wypadek na ul. Bema w Toruniu. Fot. Facebook/toruński klub hokejowy

Wypadek na ul. Bema w Toruniu. Fot. Facebook/toruński klub hokejowy

Do wypadku doszło w piątek (18 stycznia 2019 r.) na ul. Bema w Toruniu. Na przejściu znajdującym się nieopodal hali Tor-Tor było dwóch mężczyzn 54-latek i 72-latek. Nadjeżdżająca skodą fabią 62-latka uderzyła w nich, gdy byli na pasach. Obu mężczyzn przewieziono do szpitala. Starszy z nich zmarł.
Policja prosi świadków wypadku o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, ul. Grudziądzka 17, tel. (56) 641 26 07 lub 112.

Sprawę skomentował na Facebooku toruński kub hokejowy, na którego mecz prawdopodobnie szli mężczyźni. „Jest to dla nas niezmiernie przykra informacja, zwłaszcza, że byli to najprawdopodbniej nasi kibice- na jezdni leżały bilety na mecz. Łączymy się w bólu z Rodzinami ofiar wypadku, a do Was Drodzy Kibice kierujemy apel o szczególną ostrożność zarówno do kierówców jak i pieszych” – napisali przedstawiciele TKH Toruń na Facebooku.

Jak zaznaczył portal Tylkotorun.pl to nie pierwszy wypadek z niechronionymi uczestnikami ruchu w tym miejscu. W 2016 r. roku kierowca potrącił tam na przejeździe rowerowym 21-letniego rowerzystę. Latem ubiegłego roku inny kierowca uderzył 65-latka na rowerze.

red