Connect with us

Kronika wypadków

Trzy śmiertelne wypadki z pieszymi na przejściach. Jeden kierowca zatrzymał się dopiero po 200 m

Opublikowano

-

W dwa dni doszło do trzech śmiertelnych wypadków. Nie żyją piesze potrącone na pasach w Zawierciu, Ustroniu i Bydgoszczy

Śmiertelne potrącenie pieszej na przejściu w Ustroniu. Fot. Policja

Śmiertelne potrącenie pieszej na przejściu w Ustroniu. Fot. Policja

Dwa wypadki wydarzyły się w piątek (21 grudnia 2018 r.). Około godziny 18.40 w Ustroniu na ul. Katowickiej kierujący suzuki 35-latek potrącił przechodzącą przez przejście kobietę. Przybyli na miejsce policjanci reanimowali 42-latkę, ale życia kobiety nie udało się uratować. Śledztwo w sprawie wypadku prowadzi prokuratura.
Policja prosi o kontakt osoby, które mogą były świadkami wypadki mogą zgłosić się osobiście lub telefonicznie do Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie: Telefon:  (33) 851-62-00 lub bezpłatny nr alarmowy 112 lub 997.

Tego samego dnia do tragicznego wypadku doszło w Bydgoszczy na ul. Szpitalnej. Jak wynika ze wstępnych informacji 22-latka kierująca volvo potrąciła 25-latkę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Młoda kobieta nie przeżyła wypadku.

Śmiertelne potrącenie pieszej w Zawierciu. Kierowca zatrzymał się dopiero po 200 m  Fot. Policja

Śmiertelne potrącenie pieszej na przejściu dla pieszych w Zawierciu. Kierowca zatrzymał się dopiero po 200 m Fot. Policja

Trzeci wypadek z pieszą na pasach wydarzył się w sobotę (22 grudnia 2018 r.) około godz. 23.00 na ul. Paderewskiego w Zawierciu. Kierujący osobowym oplem 22-letni mieszkaniec Myszkowa śmiertelnie potrącił 49-letnią kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych na drodze krajowej nr 78. Jak podkreśla w komunikacie policja – kierowca zatrzymał się dopiero po 200 m od miejsca, w którym wjechał w pieszą. Okoliczności wypadku będzie wyjaśniać prokuratura.

red