Connect with us

Kronika wypadków

Wjechał na czerwonym, zginęła pasażerka. Policja pokazuje zapis śmiertelnego wypadku

Opublikowano

-

W Krakowie kierowca przejechał na czerwonym świetle. Doprowadził do śmiertelnego wypadku, w którym zginęła jego pasażerka

Do tego wypadku doszło późnym wieczorem w środę (28 sierpnia 2019 r.) w Krakowie. Jak wstępnie ustaliła policja na skrzyżowaniu ulic Zielińskiego, Kapelanka i Monte Cassino  23-letni kierowca skody wjechał na skrzyżowanie przy czerwonym świetle. Jego samochód zderzył się z prawidłowo jadącym kierowcą citroena. W wyniku zderzenia zabita została 25-letnia pasażerka skody.

Niezachowanie pierwszeństwa przejazdu – w tym niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej – jest od kilku lat najczęstszą przyczyną wypadków drogowych w Polsce. Także w samym Krakowie niestosowanie się do sygnalizacji jest jedną z głównych przyczyn zderzeń. W 2018 roku z tej przyczyny doszło w Krakowie do 60 wypadków (w których zginęła 1 osoba, a 80 zostało rannych) i 244 kolizji. W pierwszym półroczu tego roku niedostosowaniem się do wskazań sygnalizacji świetlnej przyczyniło się do zaistnienia 26 wypadków (w których rannych zostało 38 osób) oraz do 103 kolizji.

ai