Connect with us

Kronika wypadków

Włączyła kierunkowskaz, zwolniła… i skręciła tuż przed auto jadące z naprzeciwka

Opublikowano

-

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to najczęstsza przyczyna wypadków w Polsce. Jak do nich dochodzi? Czasem trudno to zrozumieć – tak jak sytuację na filmie, który ujawniła policja z Zielonej Góry

Dekoncentracja, nieuwaga? Tylko tak zielonogórscy policjanci potrafili wytłumaczyć to, co zrobiła 21-latka kierująca volkswagenem na krajowej drodze nr 27.

Na ujawnionym przez nich filmie, który zarejestrował kierowca ciężarówki jadący za kobietą, widać jak doszło do zderzenia we wtorek (11 grudnia 2018 r.) w okolicach miejscowości Piaski. Kobieta jadąca VW chciała skręcić z głównej drogi w lewo, w podporządkowaną. Włączyła kierunkowskaz, zwolniła – wydawało by się, że po to, aby przepuścić jadący z naprzeciwka samochód, którego świateł nie sposób było nie zauważyć. Jednak, gdy auto było już blisko, kobieta skręciła tuż przed nie. Peugeot partner wbił się w jej samochód, a potem ona jeszcze uderzyła w ciężarówkę.

Niestety wiele tych zdarzeń spowodowanych jest nieuwagą lub pośpiechem kierujących. Dodatkowo trudne warunki drogowe w okresie jesienno-zimowym, krótki dzień i wcześnie zapadający zmrok ograniczają widoczność, nie sprzyjają kierującym i mogą powodować dekoncentrację. To najprawdopodobniej chwilowa dekoncentracja i nieuwaga kierującej była przyczyną niebezpiecznego zdarzenia, do którego doszło na drodze krajowej nr 27.

Sprawczyni kolizji została zabrana na badania do szpitala. Jak się okazało 21-latka miała tylko skręconą kostkę. W rozmowie z policjantami kobieta nie potrafiła wytłumaczyć, jak to się stało, że wjechała wprost pod nadjeżdżający pojazd. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

red