Connect with us

Kronika wypadków

Wojnowo. Dachowali i uciekli. Kierowca pijany, pasażer z narkotykami

Po kolizji w miejscowości Wojnowo (Kujawsko-Pomorskie) do aresztu trafił kierowca i pasażer

Opublikowano

-

Po kolizji w miejscowości Wojnowo (Kujawsko-Pomorskie) do aresztu trafił kierowca i pasażer

Dachowanie w miejscowości Wojnowo. Fot. Policja

W środę (30.10.2018) w miejscowości Wojnowo (gm. Zbójno) na drodze wojewódzkiej nr 556 kierowca audi wypadł z trasy. Samochód dachował w rowie. Gdy na miejsce przyjechali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu, zastali pusty samochód. Zaczęli przeszukiwać okolicę i kilkaset metrów od samochodu znaleźli kierowcę audi i jego pasażera.

Po wylegitymowaniu 18-letniego mieszkańca gminy Zbójno, który kierował pojazdem i 26-letniego pasażera pojazdu mieszkańca powiatu lipnowskiego, szybko okazało się, że młodzi mężczyźni mieli powody, aby nie chcieć spotkać się ze stróżami prawa. 18-letni kierowca w chwili zatrzymania miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Natomiast, również nietrzeźwy pasażer posiadał przy sobie porcję suszu roślinnego, którym po zbadaniu narkotesterem okazała się być marihuana.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Następnego dnia oboje usłyszeli zarzuty. 18-latek odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, za co grozi mu 3 lata pozbawienia wolności. Natomiast 26-latek odpowie za posiadanie narkotyków, za co grozi mu 3 lata pozbawienia wolności.

red

wideorejestratory24.pl banner reklama