Connect with us

Kronika wypadków

Wypadek w Dolinie Kościeliskiej. Dorożkarz był pijany i jechał za szybko

Opublikowano

-

53-letni woźnica jechał za szybko w Dolinie Kościeliskiej. Przewrócił powóz, którym wiózł czworo turystów. Jedna osoba została ranna

Pijany woźnica spowodował wypadek w Dolinie Kościeliskiej. Fot. Policja

W niedzielę (29 września 2019 r.) jadący Doliną Kościeliską dorożkarz zabrał w drogę powrotną do Kir czworo turystów. Zdaniem policji fiakier jadąc wąską drogą nie zachowywał należytej ostrożności, a nawet chwilami jechał za szybko. Skończyło się wypadkiem.

Po najechaniu na kamień dorożkarz zjechał z drogi i doprowadził do przewrócenia się pojazdu. On i pasażerowie spadli z dorożki, a spłoszony koń popędził dalej w dół doliny pomiędzy turystami. Ranna została jedna osoba – turystka z Opoczna rozcięła sobie dłoń. Pomocy udzielili jej przybyli na miejsce ratownicy i policjanci.

Woźnica poddany został wstępnemu badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które potwierdziło alkohol w organizmie. Aby zbadać dokładnie jego stężenie policjanci musieli pobrać mu krew. Rannym koniem zaopiekował się weterynarz i rodzina mężczyzny.

Funkcjonariusze Straży Parku TPN, którzy wspierali działania policjantów i służb ratunkowych cofnęli już uprawnienia woźnicy do świadczenia usług wożenia zaprzęgiem turystów.

ai