Connect with us

Kronika wypadków

Zabił rowerzystę i uciekł. Zatrzymali go w domu, miał 2,5 promila

Opublikowano

-

Sąd zgodził się na aresztowanie na 2 miesiące kierowcy, który śmiertelnie potrącił rowerzystę w Woli Nakonowskiej (woj. kujawsko-pomorskie)

46-latek z gminy Kowal został oskarżony o spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości. Sąd aresztował go na dwa miesiące Fot. Polijca

Do tego wypadku doszło w ubiegłą niedzielę (8 września 2019 r.). W miejscowości Wola Nakonowska mercedesem jechał 46-latek z gminy Kowal. Uderzył w jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Gdy świadkowie wypadku zajęli się pomocą rannemu rowerzyście, kierowca uciekł pieszo z miejsca wypadku. Potrącony rowerzysta został przewieziony do szpitala, gdzie kilka godzin później zmarł.

Policjanci szybko znaleźli kierowcę tam, gdzie mieszkał. Gdy go zatrzymywali miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali też do wyjaśnienia jego pasażerkę. Kobieta również była nietrzeźwa.

Prokurator zarzucił 46-latkowi spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości. Sąd zgodził się na areszt tymczasowy – mężczyzna spędzi w nim najbliższe dwa miesiące.

ai