Connect with us

Społeczeństwo

15-latek dostał punkty karne na konto przyszłego prawa jazdy. Pędził na elektrycznej hulajnodze

Opublikowano

-

Nastolatek został zatrzymany przez policję w północno-wschodniej Anglii za zbyt szybką jazdę na elektrycznej hulajnodze. Ukarano go 6 punktami karnymi, które zostaną doliczone, gdy otrzyma licencję na prowadzenie pojazdów

Hulajnoga Fot. CC0

Hulajnoga Fot. CC0

Brytyjskie media poinformowały o nietypowej sprawie z Cleveland. Tamtejsi funkcjonariusze zatrzymali 15-latka, który „z dużą prędkością” jechał na elektrycznej hulajnodze. Zgodnie z angielskim prawem tego rodzaju pojazdami, gdy mogą rozwijać prędkości ponad 40 mph (czyli więcej niż ok. 65 km/h) można jeździć tylko na specjalnie do tego wyznaczonych prywatnych terenach. Zabronione jest zwłaszcza poruszanie się nimi po chodnikach. Przy rosnącej popularności tego rodzaju środka lokomocji, niewielu jego użytkowników zdaje sobie sprawę z tego, że poruszanie się na nich w miejscach publicznych zagrożone jest grzywną a nawet aresztem.

Brytyjska policja odmówiła ujawnienia mediom szczegółów sprawy. Wiadomo jedynie, że sprawę rozstrzygał sąd i nastolatek został ukarany sześcioma punktami karnymi – zostaną one mu naliczone, gdy w przyszłości uzyska licencję do prowadzenia pojazdów.

ai