Connect with us

Społeczeństwo

22 razy łamał dożywotni zakaz jazdy. Dopiero po 23. razie pójdzie do więzienia

Opublikowano

-

Kierowca w Belgii łamał  zakaz prowadzenia pojazdów aż 23 razy zanim sąd skazał go na karę więzienia i skonfiskował auto

Fot. CC0

Prowadzenie mimo sądowego zakazu jazdy jest dość częstą wiadomością w polskich kronikach policyjnych. Zwykle dotyczy to ludzi, którzy uprawnienia stracili przez alkohol i dalej siadają za kierownicą, zwykle też po pijanemu.

Okazuje się, że w Belgii można taki zakaz łamać dużo częściej niż w Polsce, zanim trafi się za kratki. Jak doniósł portal vrt.be, pewien 45-latek z Zonhoven 22 razy był przyłapywany na drodze i za każdym razem otrzymywał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Dopiero za 23. razem posłano go za kraty.

Po ostatnim wyczynie (jazda mimo zakazu prowadzenia pojazdów i to pod wpływem narkotyków) 45-latek został zmuszony do zapłaty grzywny w kwocie 8 tys. euro. Skonfiskowano też samochód jego dziewczyny, na którego prowadzeniu został zatrzymany. Skazano go teraz także na karę więzienia. Już po drugim złamaniu zakazu prowadzenia pojazdów w Belgii można wysłać kierowcę na 2 lata za kratki – w praktyce jednak, jak podkreślają lokalne media, rzadko się to zdarza.

ai