Connect with us

Społeczeństwo

Autobus szkolny w Płocku. Niesprawne hamulce, za kierownicą 80-latek bez uprawnień

Opublikowano

-

Płocka policja skontrolowała wczoraj autokary wożące dzieci do szkół. Jeden miał niesprawne hamulce i kierowcę bez uprawnień. Prywatny przewoźnik będzie miał kłopoty

80-letni kierowca gimbusa w Płocku miał nieważne uprawnienia do kierowania. Autokar miał zepsute hamulce. Fot. Policja

Wczoraj rano (4 kwietnia 2019 r.) policjanci płockiej drogówki sprawdzali stan techniczny autokarów przewożących dzieci do szkół oraz trzeźwość kierujących tymi pojazdami. Podczas kontroli mundurowi zwrócili uwagę na stan techniczny gimbusa. Pojazd miał poważną usterkę układu hamulcowego, co zdaniem policji mogło doprowadzić do zagrożenia bezpieczeństwa podróżujących dzieci. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu.

W dodatku okazało się, że kierujący gimbusem nie posiada wymaganych uprawnień do kierowania – czyli prawa jazdy kategorii. „D”. Ważność jego uprawnień wygasła w 2017 roku. 80-latek został ukarany przez policjantów mandatem karnym.

Z przeprowadzonej na miejscu kontroli, mundurowi sporządzili odpowiednią dokumentację, która przekazana została do Inspekcji Transportu Drogowego w celu wszczęcia postępowania administracyjnego wobec przewoźnika wykonującego zarobkowy przewóz osób.

red