Connect with us

Społeczeństwo

Chciał uciec przez pole przed policją. Utknął. Niezrozumiale bełkotał

Opublikowano

-

Dolnośląscy policjanci zatrzymali kilku pijanych kierowców. Jeden z nich próbował uciekać przez pole i utknął. Inny jechał mimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów

Pijany kierowca w powiecie polkowickim próbował uciec policji przez pole. Fot. Policja

Pijany kierowca w powiecie polkowickim próbował uciec policji przez pole. Fot. Policja

Jeden z kierowców w powiecie polkowickim, gdy zorientował się, że jedzie za nim radiowóz policji, podjął nieoczekiwany manewr – nagle skręcił wprost na przydrożne pole. Utknął. Gdy funkcjonariusze podbiegli do jego renault megane, usłyszeli z ust szofera bełkot. Nie mogli się z nim porozumieć. Badanie alkomatem wykazało u 53-latka 2,5 promila alkoholu w organizmie. W dodatku mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Z kolei na terenie powiatu średzkiego do policyjnego aresztu trafiła nietrzeźwa kobieta, która po kłótni z partnerem postanowiła wsiąść do samochodu i odjechać. Podczas badania urządzenie wykazało blisko promil alkoholu w jej organizmie.

W Wałbrzychu patrol policji zatrzymał do kontroli 60-letniego kierowcę, który wydmuchał 0,3 promila alkoholu. Okazało się, że miał aż dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami – w tym jeden dożywotni.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. W przypadku złamania sądowego zakazu kierowania kara taka może wynieść nawet do 5 lat.

red