Connect with us

Społeczeństwo

Drugie uderzenie policyjnej grupy SPEED. Nie mają litości dla szarżujących po ulicach

Opublikowano

-

Ponad 50 policjantów w stolicy bierze udział w działaniach specjalnej grupy SPEED wyłapującej kierowców szarżujących po drogach. W jeden dzień zabrali prawie 30 praw jazdy, wlepili ponad 100 mandatów

Policjanci z warszawskiej grupy SPEED. Fot. Policja

Policjanci z warszawskiej grupy SPEED podczas ostatniej akcji. Fot. Policja

SPEED to nowa stołeczna grupa specjalna policji. W jej skład weszli nie tylko funkcjonariusze drogówki, ale też działający z nimi ludzie z innych pionów m.in. kryminalnego. Do grupy włączeni są też policjanci z komend powiatowych. Na drogi ruszają m.in. w nieoznakowanych radiowozach. Na wyposażeniu mają też szybki wóz KIA Stinger.

Specgrupa powstrzymująca „szybkich i wściekłych” za kierownicą po raz pierwszy zaczęła eliminować z dróg kierowców zagrażających innym tydzień temu. Wówczas, jak podsumowali policjanci, przyłapali blisko tysiąc kierowców jeżdżących za szybko. Ponad 200 z nich straciło prawo jazdy na trzy miesiące, bo przekraczali prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Nałożono 612 mandatów, skierowano 11 wniosków do sądu i zatrzymano 41 dowodów dowodów rejestracyjnych.

Teraz SPEED podsumowała swoje kolejne działania. Tylko w ostatnią sobotę skontrolowali 192 samochody i nałożyli ponad 100 mandatów karnych na kierowców, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. 28 kierowców straciło uprawnienia za brawurową jazdę.

Funkcjonariusze z grupy SPEED skupiają się na kierowcach przekraczających prędkość. Fot. Policja

Funkcjonariusze z grupy SPEED skupiają się na kierowcach przekraczających prędkość. Fot. Policja

luz