Connect with us

Społeczeństwo

Egzaminator przejechał przez przejście, choć była na nim niewidoma. Już nie pracuje w WORD

Opublikowano

-

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie rozstał się z egzaminatorem, który przejechał przez przejście dla pieszych, gdy była na nim niewidoma osoba

Samochód egzaminacyjny wjechał na przejście kiedy była jeszcze na nim piesza. Fot. Screen z filmu opublikowanego przez TVN Warszawa

Tę sprawę ujawnił portal TVN Warszawa. Pokazał nagranie od czytelnika. Widać na nim, że samochody czekają przed przejściem dla pieszych na ul. Grójeckiej w Warszawie, bo mają czerwone światło. Jednocześnie na przejście dla pieszych chce wejść kobieta z białą laską. Waha się, ale decyduje się wejść na pasy dopiero w momencie kiedy kończy się czerwone światło dla samochodów (już wiadomo, że na przejściu nie ma sygnałów dźwiękowych dla pieszych). Kiedy światło dla samochodów zmienia się na zielone kobieta jest już na „zebrze”. Auta na lewym pasie czekają aż przejdzie, ale  te na prawym zaczynają jechać. Przez przejście przejeżdżają  trzy samochody w tym jeden egzaminacyjny.

Jak się okazało za kierownicą nie siedział już kandydat na kierowcę, ale egzaminator WORD Warszawa. – Egzaminator tak skupił się na omawianiu tego, co ta osoba źle zrobiła, że sam popełnił karygodny błąd – powiedział TVN Warszawa Sławomir Malinowski, kierownik wydziału Realizacji Egzaminów Państwowych.

WORD: nieakceptowalne zachowanie

Dyrekcja WORD Warszawa zareagowała natychmiast. Jak usłyszeliśmy w ośrodku egzaminator „nie świadczy już pracy na rzecz WORD”.  Sytuacja do jakiej doszło na drodze została przez dyrekcję uznana za szczególnie niebezpieczną, a zachowanie egzaminatora na przejściu dla pieszych nieakceptowalne.

Nie jest to niestety tak oczywiste dla części internautów, którzy postanowili w Internecie skomentować nagranie. Uważają, że kierowcy nie popełnili błędu, bo zapaliło się już dla nich zielone światło. W takiej sytuacji nie ma jednak wątpliwości. Kierowcy, niezależnie od tego czy już zapaliło się zielone, powinni bezwzględnie poczekać aż pieszy zejdzie z pasów.

Autor nagrania z przejścia na ul. Grójeckiej już zapowiedział, że przekaże je policji. Konsekwencje powinni bowiem ponieść wszyscy kierowcy, którzy zlekceważyli fakt, że po zmianie światła piesza jeszcze była na pasach.

AN