Connect with us

Społeczeństwo

„Frog” skazany. 1,5 roku bezwzględnego więzienia

Opublikowano

-

Warszawski sąd skazał Roberta N., słynnego pirata drogowego, który używa pseudonimu „Frog”. Sędzia wymierzyła mu karę 1,5 roku bezwzględnego więzienia. Wyrok jest nieprawomocny

Wczoraj w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Woli zapadł wyrok w sprawie Roberta N. „Froga”. Chodziło o złamanie zakazu jazdy samochodem. Orzeczono je wobec „Froga” po pirackich rajdach ulicami Warszawy w 2014 r., które dokumentował na filmach publikowanych w serwisie YouTube. Podczas kilkunastominutowej przejażdżki popełniał nawet 100 wykroczeń – w tym takie jak jazda pod prąd, przejazd na czerwonym świetle, czy jazda z prędkością ponad 200 km/h.
Za jazdę z 2014 r. „Frog” usłyszał zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa w ruchu lądowym. W tej sprawie proces jeszcze się nie zakończył.

Robert N. nie mógł jeździć samochodem i publikował w sieci filmy o tym, jak się rzekomo zmienił. W marcu 2018 r. opublikował opowieść o tym, jak stał się lepszym człowiekiem. Ale już we wrześniu tego samego roku wpadł za kierownicą podczas rutynowej kontroli policji.

To dlatego warszawska Joanna Dryll podkreślała, że wymiar kary ma wskazywać na społeczną szkodliwość czynów „Froga”. – Oskarżony okazał jawny i rażący, lekceważący stosunek do obowiązującego porządku prawnego. Takie zachowanie jest wysoce naganne, a stopień społecznej szkodliwości takiego czynu jest również bardzo duży – mówiła sędzia cytowana przez portal TVP.info.

Robert N. został skazany na 1,5 roku bezwzględnego więzienia. Sędzia zakazała mu też prowadzenia pojazdów mechanicznych przez osiem lat. Wyrok jest nieprawomocny.

Wobec Roberta N. toczą się jesz