Connect with us

Społeczeństwo

Jeździł pijany czołgiem w centrum Pajęczna

Opublikowano

-

Wczoraj późnym wieczorem policjanci z Pajęczna otrzymali nietypowe zgłoszenie – ktoś jeździł po ulicach miasta czołgiem. Przy T55 zastali właściciela pojazdu. „Czołgista” był nietrzeźwy

Czołg T55, którym pijany 49-latek jeździł po ulicach Pajęczna. Fot. Policja

Czołg T55, którym pijany 49-latek jeździł po ulicach Pajęczna. Fot. Policja

W czwartek (13 czerwca 2019 r.) około godziny 21.40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie (woj. łódzkie), odebrał nietypowe zgłoszenie o czołgu jadącym jedną z głównych ulic miasta. Wysłany na miejsce patrol policji zobaczył zaparkowany na jezdni czołg T55. Obok niego stał mężczyzna, który jechał jako pasażer. Niedaleko dalej znaleziono właściciela pojazdu. 49-latek był pijany – miał w organizmie blisko promil alkoholu.

Okazało się, że czołg wieźli na lawecie. Ta się jednak zepsuła. Gdy zjechano z niej czołgiem, właściciel pojazdu nabrał ochoty na fantazyjną przejażdżkę i zabrał pasażera na kurs ulicami Pajęczna. Czołg nie posiadał ubezpieczenia komunikacyjnego, a właściciel uprawnień do kierowania takimi pojazdami. 49-latek po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany.

49-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Dziś ma usłyszeć zarzuty. Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności natomiast za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, grozi kara do lat 8.

Czołg odholowano na płatny parking. Funkcjonariuszom pomógł w tym były wojskowy, który miał uprawnienia do kierowania czołgiem.

red