Connect with us

Społeczeństwo

Już 2045 „Frogów” w stolicy straciło prawo jazdy – złapani przez grupę „SPEED”

Opublikowano

-

Za brawurową jazdę po Warszawie prawo jazdy straciło już 2045 kierowców – wyłapuje ich policyjna grupa „SPEED”

W warszawskiej policyjnej grupie "SPEED" oprócz nieoznakowanych radiowozów jeździ też KIA Stinger GT. Fot. Policja

W warszawskiej policyjnej grupie „SPEED” oprócz nieoznakowanych radiowozów jeździ też KIA Stinger GT. Fot. Policja

By ograniczyć agresywne zachowania kierowców na drodze w listopadzie 2018 r. w stołecznym wydziale ruchu drogowego powołano grupę specjalną do walki m.in. z nielegalnymi wyścigami, której nadano nazwę „SPEED”. W ramach tych samych działań obok policjantów z wydziału ruchu drogowego są policjanci wydziałów kryminalnego, do walki z cyberprzestępczością oraz przewodnicy z psami wyszkolonymi pod kątem wyszukiwania narkotyków.

Choć grupa „SPEED” działa zaledwie siedem miesięcy, to już jej efekty robią wrażenie. Od momentu jej powołania namierzono 7700 kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. Ponad 2045 z nich straciło prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Policjanci stwierdzili blisko 1021 innych wykroczeń popełnionych przez kierujących. W trakcie działań nałożono ponad 8 tysięcy mandatów karnych, a w 126 przypadkach skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze zatrzymali również 364 dowody rejestracyjne.

Policjanci działający w grupie „SPEED” mają działać zdecydowanie i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

red