Connect with us

Społeczeństwo

Koniec najlepszego programu BRD w polskiej telewizji? Co dalej z „Jedź bezpiecznie”

Opublikowano

-

TVP na YouTube poinformowało o zatrzymaniu produkcji programu „Jedź bezpiecznie”, w którym Marek Dworak tłumaczył, jak właściwie poruszać się po drogach. Czy program wróci na antenę?

Marek Dworak w przedostatnim odcinku "Jedź bezpiecznie" w 2020 r. Fot. YouTube

Marek Dworak w przedostatnim odcinku „Jedź bezpiecznie” w 2020 r. Fot. YouTube

Zaskakująca informacja dla wszystkich interesujących się bezpieczną jazdą. Pod ostatnim tegorocznym odcinkiem programu „Jedź bezpiecznie” (nr 829) udostępnionym na kanale TVP 3 Kraków na YouTube pojawiła się informacja o wstrzymaniu produkcji.

„Produkcja programu została zatrzymana. Być może wrócimy, być może nie. W każdym razie dziękujemy, że byliście z nami przez 18 lat” – napisano w opisie odcinka.

Po tym, jak sprawą zainteresowali się internauci i podali tę wiadomość na Twitterze, odcinek przestał być dostępny na YouTube. Administracja ustawiła jego status jako „prywatny”.

Spróbowaliśmy dowiedzieć się, dlaczego najlepszy z polskich telewizyjnych programów o BRD ma zniknąć. Z informacji brd24.pl wynika, że na razie może to być jedynie problem „natury technicznej”. Nie odbyło się bowiem posiedzenie Wojewódzkiej Małopolskiej Rady BRD, która wspierała pieniędzmi powstawanie tego programu. Taka decyzja może zapaść dopiero podczas styczniowego posiedzenia Rady. Nie jest jednak przesądzone, czy pieniądze na ten cel zostaną przyznane.

– Ja na pewno nie chciałbym tego programu pogrzebać, zarzucić i chciałbym kontynuować to jak nie w tej formie to w innej – deklaruje brd24.pl Marek Dworak, który w „Jedź bezpiecznie” prawie przez dwie dekady tłumaczył kierowcom, jak prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drogach.

Niedawno Marek stracił stanowisko dyrektorea Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. – Jestem już w wieku emerytalnym, mam 65 lat i czas, żeby inni młodsi zajęli się tym zadaniem, zwłaszcza w tak trudnych czasach jak te związane z pandemią – mówił portalowi brd24.pl Marek Dworak. – Przekazałem władzę w sposób pokojowy. Pozostaję sekretarzem Małopolskiej Wojewódzkiej Rady BRD.
Na stanowisku dyrektora MORD zastąpić go miał Paweł Mucha, nauczyciel geografii, który za rządów wojewody małopolskiego z PiS w 2016 r. został dyrektorem generalnym Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

luz